Zrzutka na remont naszych rynien

  • 11 października 2021

Zrzutka na remont naszych rynien

Zbieramy środki na pilny remont rynien w naszym klasztorze!

W trakcie prac nad ociepleniem poddaszy i wymiany podbitek dachowych, zorientowaliśmy się, że nasze rynny są już w bardzo złym stanie. Chcemy temu zaradzić, ale ten nieplanowany wydatek całkowicie przekracza nasze możliwości. Bardzo zależy nam na tym, by ten remont przeprowadzić teraz: przy ścianach klasztoru stoją rusztowania związane z innym remontem, a więc zaoszczędzimy bardzo dużo pieniędzy, jeśli nie będziemy musieli wynajmować osobnych rusztowań; skorzystamy z tych, które już stoją.

W ramach remontu wyczyścimy te rynny, które są w dobrym stanie; naprawimy wszystkie nieszczelności; tam, gdzie to konieczne, wymienimy rynny na nowe; zamontujemy nowe kosze rynnowe i rury spustowe. W kilku miejscach dach został uszkodzony przez nieszczelne odpływy – chcemy te uszkodzenia usunąć. Szczegółowy opis napraw znajdziecie w ofercie wykonawcy, w galerii zdjęć.

Ponieważ nasz klasztor jest zabytkiem wysokiej klasy, te prace muszą zostać przeprowadzone zgodnie ze standardami uznanymi przez konserwatora zabytków. Konieczne będzie zastosowanie wielu elementów z blachy miedzianej, która jest kosztowna – droższa jeszcze w trakcie pandemii.

Prosimy wszystkich o pomoc w zatroszczeniu się o niemal tysiącletni klasztor w Tyńcu. Bez pomocy darczyńców troska o ten zabytek jest niemożliwa. Co roku udaje nam się zrealizować wiele projektów dzięki pomocy przyjaciół Tyńca: w minionym roku wymieniliśmy okna w kościele, przeprowadziliśmy drenaż przy dwóch ścianach kościoła i właśnie rozpoczęliśmy wymianę dachu nad wieżami. Bardzo liczymy na to, że i tym razem uda nam się osiągnąć cel.

Więcej informacji na stronie zrzutki „Remont rynien w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu”

Benedyktyni tynieccy


Fot. Marcin Marecik

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »