Zmiany na stronie benedyktyni.pl

  • 1 września 2022

Zmiany na stronie benedyktyni.pl

Informujemy, że dokonaliśmy zmian na stornie benedykyni.pl. Ich celem było lepsze i prostsze ukazanie spektrum życia benedyktyńskiego w Polsce.

Na stronie pojawił się nowy układ menu. Stał się on bardziej przejrzysty. Zawiera kilka nowych informacji. Nowe menu umożliwia szybkie znalezienie potrzebnych wiadomości na temat wszystkich wspólnot benedyktyńskich w Polsce.

Ważną zmianą było udostępnienie adresów stron o życiu benedyktyńskim na świecie. Benedyktyni w Polsce stanowią część światowej społeczności monastycznej. Warto zapoznać się ze strukturą życia benedyktyńskiego na świecie oraz z historią benedyktynów. Może to przybliżyć sposób w jaki żyją ci mnisi w innych krajach na świecie oraz zobaczyć miejsca, gdzie znajdują się ich wspólnoty.

Udostępniono również adresy do żeńskiej gałęzi życia benedyktyńskiego, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zgromadzeń żeńskich żyjących pod Regułą św. Benedykta jest bardzo dużo. W Polsce jest kilka zakonów. Pomimo życia według jednej Reguły działalność poszczególnych klasztorów jest różna. Warto zobaczyć jak wiele dobra jest czynione przez mnichów i mniszki.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przyczynią się do czytelniejszego ukazania życia męskich i żeńskich klasztorów benedyktyńskich w Polsce.

Zapraszamy do odwiedzenia strony benedyktyni.pl!


Fot. Robert Krawczyk

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia” oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »