Zaproszenie do świata duchowości monastycznej oraz aktualizacja informacji o materiałach on-line dostępnych dla każdego

  • 4 kwietnia 2024

Zaproszenie do świata duchowości monastycznej oraz aktualizacja informacji o materiałach on-line dostępnych dla każdego

Pragniemy poinformować, że został zmodyfikowany system wysyłania newsletterów dotyczących naszej działalności. Obecnie istnieją trzy newslettery: Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów, powiadomienia o nowych artykułach CSPB. Portal o duchowości monastycznej oraz projektu „Filokalii”. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami o zasadach subskrypcji. Mamy nadzieję, że zmiany przyczynią się do lepszego przekazu informacji o tym, co robimy. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzania wszystkich naszych stron. Informacje o tym znajdziecie w dziale działalność, a także w spisie dodatkowych stron związanych z działalnością benedyktynów na świecie.

Zapraszamy do odwiedzania opactwa tynieckiego, księgarni wydawnictwa, klasztornego sklepu, kawiarni, restauracji oraz pobytu w domu gości. Gorąco zachęcamy też do zwiedzania kościoła i klasztoru oraz muzeum.

Przypominamy, że istnieje możliwość oglądania transmisji z Liturgii Godzin oraz Mszy Świętej sprawowanych przez mnichów tynieckich poprzez stronę tyniec.tv. Warto zapoznać się z porządkiem liturgii.

Istnieje również kanał opactwa tynieckiego na YouTube, gdzie możecie posłuchać i obejrzeć różne materiały. Zachęcamy ponadto do słuchania różnych treści na platformie podcastowej. Natomiast najwięcej tematów i zagadnień związanych z naszą duchowością możecie znaleźć na portalu o duchowości monastycznej.

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu to nie tylko mnisi. Istnieje również społeczność osób świeckich, które są szczególnie związane z benedyktynami tynieckimi. Są to oblaci, którzy złożyli przyrzeczenia, zobowiązujące ich do kierowania się w swoim życiu zasadami Reguły św. Benedykta. Ta społeczność liczy ponad sto osób. Każdy może do niej dołączyć. Więcej informacji na ten temat na stronie.

Naszym pragnieniem jest nie tylko kontynuowanie naszej działalności, ale także jej rozwój. Jeśli uważacie, że to, co robimy, jest interesujące i może być pomocne dla współczesnego człowieka, to zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego klasztoru i naszej działalności. Informacje o wsparciu opactwa tynieckiego znajdziecie na specjalnej stronie, jak również o wsparciu wydawnictwa.


Zdjęcie: Marcin Marecik

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »