XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych

  • 4 lipca 2022

XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych

Dnia 8 lipca zakończyły się w naszym klasztorze XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych. Uczestnikami byli głównie księża diecezjalni i zakonni Kościoła katolickiego. Ponieważ jednak turniej miał formułę open, to uczestniczyli w nim również księża z innych krajów, siostry zakonne, bracia zakonni oraz alumni. Wszystkich uczestników było trzydzieści jeden. To drugi pod względem wielkości turniej w historii tych rozgrywek. Mistrzostwa Polski Duchowieństwa były rozgrywane w systemie szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund. Obowiązywały w nim przepisy gry FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej, która została założona w 1924 r.). Turniej zgłoszony jest do oceny rankingowej FIDE. Kilku zawodnikom udało się zdobyć wyższe kategorie. Sędzią głównym zawodów był Józef Flaziński. Zwycięzcą został ks. Wojciech Sola. W kategorii drużynowej najlepsi okazali się Pallotyni. Pełne wyniki można zobaczyć na stronie Chessarbiter.

Patronami honorowi zawodów byli m.in. abp Marek Jędraszewski, bp Marian Florczyk, pani Elżbieta Witek. Bardzo dziękujemy wszystkich sponsorom za ufundowanie nagród. Bez nich zawody nie mogłyby się odbyć. Listę wszystkich patronów i sponsorów można zobaczyć tutaj.

Następne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych odbędą się w za rok w Sandomierzu.  Więcej na temat samych zawodów, w tym jej historii, można znaleźć na stronie Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa.

Zapraszamy ponadto do Tyńca na dni skupienia dla wszystkich szachistów (amatorów i zawodowców), a także sędziów czy trenerów szachowych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie domu gości.

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia” oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »