Uroczystość Poświęcenia Kościoła tynieckiego

  • 8 października 2020

Uroczystość Poświęcenia Kościoła tynieckiego

Konsekracja kościoła jest uroczystym poświęceniem, oddaniem tego domu Bogu, a przez to zaproszeniem Go do zamieszkania w nim. Biskup uroczyście znaczy dom znakami krzyża na znak obecności w nim Chrystusa. Te zacheuszki, jak się je nazywa, czyli znaki krzyża na filarach kościoła, są znakami poświęcenia. Odtąd Chrystus jest tutaj domownikiem, tym, który tutaj przebywa. Od tego momentu ten dom nieustannie staje się miejscem, w którym „zbawienie staje się naszym udziałem”. To ogromny dar i radość dla nas. Zobaczmy jednocześnie, że Pan Jezus pragnie tego całym sobą, On sam inicjuje dar, który przekracza nasze wyobrażenie. Jego zbawczy zamiar ogarnia wszystkich ludzi, którzy szczerym sercem pragną pełnić wolę Bożą… / Włodzimierz Zatorski OSB, fragment książki Rozważania liturgiczne na każdy dzień. T. 5 (Okres zwykły 24-34 tydzień) /

9 października 2020 r. podczas Mszy świętej o godzinie o 18:00, w uroczystość Poświęcenia Kościoła tynieckiego, br. Mikołaj Jastrzębski OSB złoży śluby wieczyste.


Fot. Marcin Marecik

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia” oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »