Tyniecki Wieczernik

  • 19 maja 2020

Tyniecki Wieczernik

W niedziela 31 maja przypada jedno z najważniejszych świąt w naszym Kościele, Zesłanie Ducha Świętego. Apostołowie wraz z Matką Bożą trwali w oczekiwaniu na modlitwie w wieczerniku, przygotowując się w ten sposób na przyjście obiecanego przez Chrystusa Ducha Pocieszyciela (por. J 14, 15-20). Zapraszamy na wspólne oczekiwanie Zesłania Ducha Świętego do tynieckiego wieczernika.

Spotykać się będziemy codziennie o godzinie 18:00 wsłuchując się w rozważania ojca Szymona Hiżyckiego. Niech one przygotują nas na to by zstąpił na nas Duch Święty i odnowił oblicza naszych serc. Niech przygotują nas do najważniejszego wydarzenia w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, czyli wspólnego przeżywania Eucharystii, którą będziemy transmitować na żywo z kaplicy na opatówce w tynieckim klasztorze. Msza Święta sprawowana będzie w intencji żyjących jak i zmarłych dobrodziejów naszego klasztoru.

Rozważanie #1 Pokuta i wynagrodzenie

Rozważanie #2 Kim jest Duch Święty?

Rozważanie #3 Duch Święty w Starym Testamencie

Rozważanie #4 Ogień

Rozważanie #5 Woda

Rozważanie #6 Wiatr

Rozważanie #7 Paraklet

Rozważanie #8 Jak nawiązać łączność z Duchem Świętym?

Rozważanie #9 Veni, Creator Spiritus

Rozważanie #10 Veni, Sancte Spiritus

Fot. Paweł Krzan
Realizacja i montaż: FlyUp! Bartłomiej Werewka

Dołącz do nas…

Zapisz się do naszej listy mailingowej. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera. Nie będzie to tylko wiadomość z informacją o naszych produktach, ale chcemy również dzielić się fragmentami treści monastycznych (apoftegmaty, pisma ascetyczne itp.) oraz informować o nowych artykułach i konferencjach audio / Zapisz się /

Słuchaj, synu, nauk mistrza…

Od jakiegoś czasu regularnie publikujemy materiały audio i wideo na kanale YouTube. Dołącz do nas i subskrybuj…


Darmowy e-book
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »