TRIDUUM z Darczyńcami

  • 9 kwietnia 2020

TRIDUUM z Darczyńcami

Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest nasza wiara (por. 1 Kor, 15, 14)

Uroczyste obchody Triduum Paschalnego, to czas gdy wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.  Chrystus Zmartwychwstał. Pokonał największych wrogów człowieka – grzech, śmierć i sprawcę wszelkiego zła, szatana. Dziś, w dobie pandemii, możemy sobie choć trochę uświadomić czym jest brak wolności,  gdy sytuacja zmusiła nas do ograniczenia bądź całkowitej rezygnacji z wyjścia z domu, klasztoru, spotkań z przyjaciółmi, znajomymi. Niech to doświadczenie unaoczni nam, że to grzech ogranicza moją wolność, a tym które grzech pokonał jest Chrystus Zmartwychwstały.

Zapraszamy do głębszego wejrzenia w tajemnicę każdego z tych świętych dni poprzez Lectio Divina, które jest częścią duchowości benedyktyńskiej.

Niech Lectio Divina przygotuje nas na jeszcze pełniejsze przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w nadziei, że w niedługim czasie znów będziemy mogli cieszyć się przeżywaną i celebrowaną razem Eucharystią – spotkaniem, którego gospodarzem będzie Zmartwychwstały Chrystus. Bo to On zaprasza nas na ucztę, którą dla nas przygotował…

Niech te nasze spotkania staną się podziękowaniem za wsparcie, jakiego nam udzielacie w tym trudnym czasie. Tych, którzy chcą nas wesprzeć zapraszamy na stronę wsparcie.benedyktyni.com gdzie znajdują się informacje nie tylko o tym, jak to zrobić, ale też na co przeznaczamy zebrane dzięki waszej hojności i ofiarności środki.

Lectio Divina / Wielki Czwartek

Lectio Divina / Wielki Piątek

Lectio Divina / Wielka Sobota

Fot. Borys Kotowski OSB
Realizacja i montaż: FlyUp! Bartłomiej Werewka

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »