Święcenia prezbiteratu

  • 30 października 2023

Święcenia prezbiteratu

Dnia 28 października w święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej brat Antoni Łukasz Leńczowski OSB przyjął święcenia prezbiteratu. Wstąpił do opactwa tynieckiego w 2014 roku. Pierwszą profesję monastyczną złożył w 2016 r. W klasztorze pełni funkcje m.in. sekretarza kapituły, rzecznika prasowego Opactwa, bibliotekarza, zakrystiana, kantora.

Ceremonia święceń odbyła się podczas uroczystej Eucharystii o godz. 11:00. Przewodniczył jej i święceń udzielił kard. Gerhard Ludwik Müller. Jest on doktorem teologii dogmatycznej. Był biskupem ordynariuszem Ratyzbony w latach 2002-2012. W latach 2012-2017 był prefektem Kongregacji Nauki Wiary, przewodniczącym Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, Papieskiej Komisji Biblijnej oraz Międzynarodowej Komisji Teologicznej.

Ze względu na celebransa Eucharystia, jak również, obrzęd sakramentu kapłaństwa, były sprawowane w języku łacińskim.

Dnia 29 października o godz. 10.30 w kościele tynieckim o. Antoni odprawił Mszę prymicyjną.

Nowemu prezbiterowi życzymy, aby był wierny drogi, jaką wybrał i zawsze był gotowy do posługi dla Kościoła. Módlmy się również o nowe powołania do naszej wspólnoty tynieckiej oraz do wszystkich innych klasztorów benedyktyńskich w Polsce i na świecie.


Zdjęcia: Damian Niemczal

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia” oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »