Święcenia prezbiteratu

  • 19 marca 2023

Święcenia prezbiteratu

Z radością pragniemy poinformować, że w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca, w opactwie tynieckim miały miejsce święcenia prezbiteratu. Brat Mikołaj Jastrzębski OSB został kapłanem. Wstąpił on do opactwa tynieckiego w 2015 roku. W klasztorze pełni obecnie funkcję m.in. prefekta gości i sekretarza kapituły.

Ceremonia święceń odbyła się podczas uroczystej Eucharystii o godz. 10.30. Przewodniczył jej i święceń udzielił kard. Leonardo Sandri. Jest on argentyńskim duchownym, doktorem prawa kanonicznego. Od 1974 r. pracował w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. W 2000 r. został mianowany substytutem w Sekcji Spraw Ogólnych Sekretariatu Stanu. W tym charakterze wielokrotnie odczytywał za Jana Pawła II teksty jego przemówień, gdy papież miał coraz większe trudności z mówieniem. On też 2 kwietnia 2005 r. ogłosił na Placu św. Piotra w Watykanie wiadomość o śmierci Jana Pawła II. Był prefektem Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich. Obecnie jest wicedziekanem Kolegium Kardynalskiego. Ze względu na celebransa Eucharystia, jak również, obrzęd sakramentu kapłaństwa, były sprawowane w języku łacińskim.

Nowemu prezbiterowi życzymy, aby był wierny kapłaństwu i zawsze był gotowy do posługi dla Kościoła. Módlmy się również o nowe powołania do naszej wspólnoty benedyktyńskiej oraz o powołania kapłańskie.


Zdjęcie: Piotr Boruch

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »