Święcenia diakonatu br. Antoniego OSB i br. Mikołaja OSB

  • 30 czerwca 2022

Święcenia diakonatu br. Antoniego OSB i br. Mikołaja OSB

Z radością pragniemy poinformować, że w wigilię uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła, 28 czerwca, w opactwie tynieckim miały miejsce święcenia diakonatu. Bracia Antoni Leńczowski OSB i Mikołaj Jastrzębski OSB stali się osobami duchownymi. Ceremonia odbyła się podczas uroczystej Eucharystii o godz. 17.00. Przewodniczył jej i święceń udzielił bp Erik Varden OCSO. Jest on trapistą i biskupem prałatury terytorialnej Trondheim. Jego sakra w tamtejszej katedrze była wydarzeniem historycznym, ponieważ żaden katolicki biskup nie został tam wyświęcony od czasów Reformacji w 1537 roku. Jest on autorem wielu książek na temat duchowości, modlitwy i chorału gregoriańskiego. Trapiści są mnichami reguły św. Benedykta. Zatem można powiedzieć, że benedyktynom tynieckim udzielił święceń ich współbrat.

Nowym diakonom życzymy, aby zawsze byli gotowi do służby dla wspólnoty tynieckiej i dla całego Kościoła. Stając się duchownymi, podejmą nowe zadania, jak chociażby głoszenie homilii czy przewodniczenie nabożeństwom. Módlmy się o to, aby dobrze przygotowali się do święceń kapłańskich, ale także o nowe powołania do naszej wspólnoty benedyktyńskiej oraz o powołania kapłańskie.

Zdjęcia: Tomasz Wieczorek

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »