Śluby wieczyste br. Mikołaja

  • 15 października 2020

Śluby wieczyste br. Mikołaja

Z wielką radością informujemy, że dnia 9 października 2020 r. na Mszy św. konwentualnej br. Mikołaj Jastrzębski OSB złożył profesję uroczystą. Brat Mikołaj pochodzi z Siedlec, jest studentem Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy w Krakowie. Do opactwa wstąpił w 2015 r. Od momentu profesji wieczystej każdy brat staje się członkiem kapituły opactwa tynieckiego.

Śluby monastyczne składa się Bogu w obecności przełożonego wyższego, czyli Ojca Opata oraz wspólnoty mnichów. Formuła profesji monastycznej brzmi następująco:

Dzisiaj, dnia… roku…, ja, brat N.N. z diecezji… ślubuję uroczyście stałość, obyczaje monastyczne i posłuszeństwo według Reguły świętego Benedykta i Konstytucji Kongregacji Zwiastowania, w opactwie … przed Bogiem i Jego Świętymi, w obecności Przewielebnego Ojca…, Opata tego klasztoru i jego mnichów.

Formuła profesji monastycznej pociąga za sobą prawa i obowiązki dotyczące tzw. rad ewangelicznych (czystości, ubóstwa i posłuszeństwa) oraz życia wspólnego. Profes podpisuje własnoręcznie kartę profesyjną po odczytaniu jej głośno. Jest on także kontrasygnowana, czyli podpisana przez Ojca Opata.

Bratu Mikołajowi życzymy wytrwania w powołaniu i wielu łask na drodze benedyktyńskiej w opactwie tynieckim, a wszystkich prosimy o modlitwę za niego!

Benedyktyni tynieccy


Fot. Borys Kotowski OSB

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Newsletter

Zapisz się do naszej listy mailingowej.

Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera. Nie będzie to tylko wiadomość z informacją o naszych produktach, ale chcemy również dzielić się fragmentami treści monastycznych (apoftegmaty, pisma ascetyczne itp.) oraz informować o nowych artykułach i konferencjach audio.

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »