Polecenie się w opiekę Niepokalanej naszej wspólnoty

  • 8 grudnia 2020

Polecenie się w opiekę Niepokalanej naszej wspólnoty

7 grudnia 2020 r. w czasie I Nieszporów Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej nasza wspólnota powierzyła się Jej macierzyńskiej opiece. Na znak posłuszeństwa i jedności wszystkich tynieckich mnichów z Maryją Opat ofiarował Jej swój pierścień, który zostanie umieszczony na obrazie w Ciemnej Kaplicy. Wszystkie nasze sprawy, naszych gości, oblatów i parafian zawierzamy Jej wstawiennictwu. Módlmy się też za Kościół, Ojca Świętego i o zachowanie wiary młodzieży. Poniżej można przeczytać akt oddania.

Akt oddania Matce Bożej

Matko Boża Niepokalana, Ulubiona w Tyńcu Pani! My, mnisi opactwa tynieckiego przychodzimy dzisiaj przed Twój święty obraz, do tej kaplicy, w której nasi współbracia przez wieki oddawali cześć Twojemu Synowi i Tobie. Chcemy powierzyć się dziś szczególnie Twojej Matczynej opiece. Weź w swoje ręce sprawy całej naszej tynieckiej wspólnoty, parafii i indywidualny los każdego z mieszkańców, pracowników i gości naszego domu. Tobie chcemy zawierzyć wszystko, co przyniesie czas. Chcemy przez Twoje wstawiennictwo polecać Bogu Ojca Świętego, cały Kościół i prosić o zachowanie wiary młodzieży. Niech każdy, kto przed tym obrazem będzie prosił o Twoją pomoc, odejdzie umocniony i pocieszony jak z objęć miłującej Matki. Na znak tego, że jesteś Panią tego domu i Matką każdego z nas ofiarowujemy Ci pierścień – znak wierności i oddania, które zawsze nam okazujesz i które my zawsze chcemy okazywać Tobie i Twojemu Synowi. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Newsletter

Zapisz się do naszej listy mailingowej.

Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera. Nie będzie to tylko wiadomość z informacją o naszych produktach, ale chcemy również dzielić się fragmentami treści monastycznych (apoftegmaty, pisma ascetyczne itp.) oraz informować o nowych artykułach i konferencjach audio.

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »