Piwo Tinecia

  • 19 października 2020

Piwo Tinecia

Swoją działalność rozpoczął Browar Benedyktynów Tynieckich, którego pierwszym produktem jest piwo Tinecia. Jest to tzw. browar kontraktowy, co oznacza, że benedyktyni nie warzą piwa na miejscu w Tyńcu, lecz w browarze rzemieślniczym nieopodal klasztoru – w Pracowni Piwa w Modlniczce. Opactwo aktualnie nie jest w stanie postawić nowego browaru na swoim terenie, dlatego zdecydowało się na taki model współpracy. Kluczowe jednak jest, by piwo Tinecia było rzeczywiście owocem pracy rąk mnichów. Dlatego mnisi uczestniczą osobiście we wszystkich etapach warzenia. Dzięki temu uczą się rzemiosła i dbają o to, by nasze piwo rzeczywiście było produktem mniszym.

Od 16.10 piwo jest już dostępne w sprzedaży w sklepie na dziedzińcu naszego klasztoru. Następne punkty dystrybucji będą uruchamiane w kolejnych tygodniach. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową browaru: tinecia.pl. Na witrynie zobaczycie m.in., jak wygląda praca mnichów przy warzeniu piwa Tinecia.

Fot. Bernard Ambroziewicz

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Newsletter

Zapisz się do naszej listy mailingowej.

Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera. Nie będzie to tylko wiadomość z informacją o naszych produktach, ale chcemy również dzielić się fragmentami treści monastycznych (apoftegmaty, pisma ascetyczne itp.) oraz informować o nowych artykułach i konferencjach audio.

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »