Pierwsza rocznica śmierci ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB

  • 27 grudnia 2021

Pierwsza rocznica śmierci ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB

Bóg sam w sobie niczego od nas nie potrzebuje, natomiast wszystkiego potrzebuje od nas w bliźnim. To już nie tylko osiągnięcie własnej tożsamości, gdyż w geście miłosierdzia okazanego drugiemu człowiekowi stajemy się miłosierni wobec Syna Bożego! To całkowicie przerasta nasze wyobrażenie! / Włodzimierz Zatorski OSB, fragment książki „Boże miłosierdzie”

Rok temu, 28 grudnia 2020 r., do domu Pana odszedł nasz współbrat o. Włodzimierz Zatorski, znany rekolekcjonista, założyciel Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC, wieloletni opiekun oblatów benedyktyńskich. Nie sposób w paru akapitach streścić cały dorobek i myśl ojca Włodzimierza. Liczne publikacje i tysiące godzin nagrań audio są dowodem, że dar, jaki otrzymał nasz Współbrat, nie został zakopany w oczekiwaniu na lepszy czas. Wręcz przeciwnie ojciec Zatorski tym darem się dzielił i zostawił każdemu, kto zechce po niego sięgnąć.

Z okazji pierwszej rocznicy śmierci ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB przygotowaliśmy:

1. Specjalną podstronę, na której wspominamy ojca Zatorskiego

2. Siedmiogodzinne nagranie „Dziesięciokrąg. O co chodzi w duchowości benedyktyńskiej?”

3. W najbliższym czasie planujemy wydać ostatnią publikację ojca Włodzimierza pt. „Lectio divina. Teoria i praktyka, czyli jak czytać Pismo Święte?”

4. Udostępniamy dla wszystkich chętnych darmowego e-booka z tekstami ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB pt. „Wycisz się i posłuchaj… Refleksje benedyktyńskie”.

5. Wydawnictwo, które ojciec Włodzimierz założył i prowadził przez wiele lat, przygotowało dla wszystkich czytelników od 27 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. promocję na wszystkie publikacje i e-booki ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB.


Zdjęcie: Kazimierz Urbańczyk

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia” oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »