Nowa strona oblatów tynieckich

  • 11 lipca 2022

Nowa strona oblatów tynieckich

Z przyjemnością chcemy poinformować, że powstała strona internetowa poświęcona oblatom tynieckim. Kim oni są? To osoby, które wiążą się przyrzeczeniami z konkretną wspólnotą benedyktyńską, kierują się w codzienności tą samą Regułą, co mnisi żyjący w klasztorze. Nie zmieniają oni swojego stanu życia. Mogę być osobami świeckimi (żyjącymi w małżeństwie lub samotnie) lub kapłanami diecezjalnymi.

Oblaci podczas ceremonii oblacji (ofiarowania się Bogu), zobowiązują się żyć zgodnie z Regułą św. Benedykta. Oblacja nie jest ślubem w sensie ślubów zakonnych, nie obowiązuje pod sankcją grzechu ciężkiego. Niemniej jednak jest to bardzo świadome odnowienie i przyjęcie na nowo przyrzeczeń chrzcielnych i wola dochowania im wierności aż do końca. Chodzi o to, by powołanie chrześcijanina podjąć z całą powagą i uczynić je programem swego życia. Jednocześnie w ten sposób oblaci stają się świadkami Jezusa Chrystusa w obecnym zsekularyzowanym świecie. Jako zwykli ludzie, którzy zaufali Bogu, mogą nieść światło Chrystusa tym, wśród których żyją. Reguła staje się dla nich przewodniczką, mądrością, która pomaga odczytać Ewangelię. 

Nową stronę o oblatach tynieckich można zobaczyć tutaj.

Znajdują się tam wszystkie potrzebne informacji na temat działalności wspólnoty tych osób. Jest ona zarazem otwarta na wszystkich, którym bliska jest duchowość benedyktyńska, a nie odczytują w swoim życiu powołania do życia monastycznego.

Zapraszamy do odwiedzenia strony oblatów tynieckich!


Zdjęcie: Robert Krawczyk

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »