Międzynarodowa Konferencja Ad fontes Cathedralis Cracoviensis

  • 26 sierpnia 2022

Międzynarodowa Konferencja Ad fontes Cathedralis Cracoviensis

W październiku 2020 roku rozpoczęliśmy cykl konferencji naukowych, które odbywają się co dwa lata w opactwie tynieckim. Organizatorem konferencji jest Tyniecki Ośrodek Śpiewu Gregoriańskiego wraz z Wydziałem Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Konferencje mają na celu prezentacje wyników badań nad polskimi średniowiecznymi źródłami liturgiczno-muzycznymi i ich wkładu w kulturę Polski oraz Europy obszaru środkowo-wschodniego.

Druga konferencja z cyklu odbędzie się 7-8 października 2022 roku i będzie poświęcona jednej z najpiękniejszych ksiąg liturgiczno-muzycznych Katedry Wawelskiej: Missale plenarium AKKK Ms 3.

Do podzielenia się owocami prac badawczych zaprosiliśmy cenionych prelegentów z dziedziny liturgiki, historii średniowiecza oraz śpiewu gregoriańskiego.

Program i szczegóły konferencji

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Newsletter

Zapisz się do naszej listy mailingowej.

Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera. Nie będzie to tylko wiadomość z informacją o naszych produktach, ale chcemy również dzielić się fragmentami treści monastycznych (apoftegmaty, pisma ascetyczne itp.) oraz informować o nowych artykułach i konferencjach audio.

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »