Kwarantanna

  • 30 października 2020

Kwarantanna

Nasza wspólnota rozpoczyna dziś (30.10) dziesięciodniową kwarantannę w związku z potwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z naszych mnichów. Kwarantanna potrwa do 8 listopada włącznie. Obejmuje ona zasadniczo teren klauzury klasztornej. W związku z tym w kościele opactwa nie będzie odbywać się Liturgia godzin; nie będzie też odprawiana w kościele msza naszej wspólnoty o 6:30. Msze w dni powszednie o 18:00 oraz msze niedzielne w kościele opactwa będą odprawiane bez zmian. Nie będzie celebrowana Eucharystia w kościele filialnym w Podgórkach Tynieckich. Intencje mszalne przyjęte na msze poranne będą odprawiane w czasie mszy o 6:30 i 18:00 odprawianych w kaplicy domowej za klauzurą. Nie są objęte kwarantanną inne instytucje obecne na wzgórzu klasztornym, dlatego też nie przestaną funkcjonować w tym czasie.

Zakażonym mnichem jest o. Leon Knabit, najstarszy wiekiem członek naszej wspólnoty. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym jednego z krakowskich szpitali. Jego stan jest stabilny i nie budzi niepokoju. Jednakże w związku z wystąpieniem u niego niektórych objawów COVID-19 bardzo prosimy wszystkich o modlitwę o szybki powrót do zdrowia dla o. Leona. Jednocześnie informujemy, że o. Leon nie miał kontaktu z nikim spoza wspólnoty przez ostatnie siedem dni.

W trakcie kwarantanny w Tyńcu, na zewnątrz klauzury, będzie przebywał o. Wojciech Wójtowicz, mnich naszego klasztoru, który nie miał styczności z członkami wspólnoty od dwunastu dni. Ojciec Wojciech będzie celebrował msze wieczorne w kościele opactwa.

Cała nasza wspólnota poleca się modlitwie naszych parafian i przyjaciół opactwa. My sami zaś włączamy się w modlitwę w intencji powrotu do zdrowia dla wszystkich chorych i rychłego zakończenia epidemii.

Benedyktyni tynieccy


Fot. Marcin Marecik

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »