Apel ojca Opata

  • 1 kwietnia 2020

Apel ojca Opata

Drodzy Przyjaciele Tynieckiego Opactwa,

każdego z nas w jakiś sposób dotknęła epidemia koronawirusa: przebywamy w odosobnieniu, większość wiernych nie uczestniczy w Eucharystii; może niektórzy z nas lub naszych bliskich już zachorowali i dodatkowo cierpią z tego powodu. My w Opactwie staramy się prowadzić normalne życie: nieprzerwanie modlimy się, pracujemy i studiujemy; sprawujemy Mszę Świętą i Liturgię godzin. Mimo to obecna sytuacja negatywnie odbija się na naszej (choć nie tylko naszej) płynności finansowej. W ostatnich tygodniach dom gości stoi pusty, odwołano rezerwacje, rezygnujemy z prowadzenia rekolekcji; nasze przychody spadły niemal do zera. Tymczasem w dalszym ciągu jesteśmy obowiązani do wypłacenia pensji naszym pracownikom (którzy utrzymują swoje rodziny) i regulowania rachunków. Zdaję sobie sprawę, że sami jesteście w trudnym położeniu, niemniej ośmielam się Was prosić o pomoc w potrzebie – mam tutaj na myśli tak pracowników, których nie chcemy pozostawić bez środków do życia, jak i nas wszystkich, którzy ponosimy odpowiedzialność za utrzymanie Opactwa w tym okresie.

Na tej witrynie możecie zapoznać się, z jakimi potrzebami się zmagamy. Jednocześnie również tam będą publikowane informacje o naszej aktywności w Internecie: ponieważ nie możecie przyjść do Tyńca, Tyniec wychodzi do Was! Mam nadzieję, że pozostaniemy w łączności w tym trudnym okresie, zwłaszcza w dniach, gdy będziemy celebrować misterium Męki, Śmierci i Zmartywchwstania Zbawiciela. Już teraz zapraszam Was do uczestnictwa w naszej liturgii za pośrednictwem transmisji (Tyniec.tv).

Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają. Z nadzieją prośmy Boga o koniec epidemii i z wytrwałą radością oczekujmy blasku Zmartywchwstania.


Fot. Stanisław Matusik

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »