Wspólne oświadczenie o. Jacka i opactwa ws. medialnych doniesień

  • 9 kwietnia 2022

Wspólne oświadczenie o. Jacka i opactwa ws. medialnych doniesień

W nawiązaniu do niedawnych medialnych doniesień, publikujemy oświadczenie naszego współbrata, o. Jacka:


OŚWIADCZENIE

W odpowiedzi na pojawiające się w ostatnich dniach oskarżenia, oświadczam, że z całą stanowczością odcinam się od poglądów przypisywanych mi w doniesieniach medialnych. Ocena jakiegokolwiek postępowania musi być zawsze wolna od krzywdzących uogólnień, a ważne życiowe decyzje – dotyczące wychowania dzieci czy opieki nad starszymi rodzicami – są podejmowane w bardzo różnych okolicznościach. Z szacunkiem odnoszę się do wszystkich osób, które podejmują trud życia rodzinnego i wypełniają swoje obowiązki z oddaniem i na miarę możliwości.

W tych dniach, kiedy świat obiegają zdjęcia pomordowanych ukraińskich cywili, trzeba wyraźnie stwierdzić, że Rosja ponosi odpowiedzialność nie tylko za wybuch wojny, lecz także za zbrodnie wojenne o przerażającej skali. Tym bardziej należy docenić rolę, jaką w odpowiedzi na koszmar wojny wypełniła Polska, przyjmując do siebie uchodźców, ofiarując im pomoc i schronienie, a także możliwość godnego życia przez podjęcie pracy i zamieszkanie wśród nas. Jako członek wspólnoty zakonnej, która pod swój dach także przyjęła uciekających przed wojną, wyrażam solidarność z całym narodem ukraińskim.

Przykro mi, że wokół mojej działalności kaznodziejskiej narosły nieporozumienia. Jeśli moje wypowiedzi sugerowały coś krzywdzącego – przepraszam. Jezus Chrystus nie przyszedł powołać sprawiedliwych, ale grzeszników. Do Niego więc zanoszę modlitwę – tak za ofiary wojny, jak za wszystkich dążących do poprawy i nawrócenia, do których sam siebie zaliczam.

o. Jacek Paszko OSB


Informujemy również, że do odwołania o. Jacek nie będzie głosił homilii, kazań i innych publicznych nauk.

benedyktyni tynieccy


Fot. Marcin Marecik

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia” oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »