Lato w Tyńcu po raz kolejny wypełni się muzyką najwyższej próby. Zapraszamy na III edycję Tynieckich Recitali Kameralnych – cyklu koncertów, podczas których wybitni artyści zabiorą słuchaczy w świat muzyki klasycznej, jazzu i kameralnych brzmień w wyjątkowej przestrzeni Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.
To nie tylko okazja do wysłuchania znakomitych wykonawców, ale także do zatrzymania się na chwilę i doświadczenia muzyki w miejscu, które od blisko tysiąca lat sprzyja refleksji, wyciszeniu i kontemplacji.
Gospodarzem Tynieckich Recitali Kameralnych 2025 jest Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Organizatorami są: Stowarzyszenie Kolektyw Muzyczny oraz Fundacja Chronić Dobro. Kierownikami artystycznymi są Paweł Czarakcziew oraz Piotr Kowal.
Program koncertów
5 lipca, godz. 16:00
Leonora Armellini – fortepian
W programie utwory Fryderyka Chopina.
19 lipca, godz. 16:00
Stanek & Kruk
Justyna Stanek – obój
Monika Kruk – fortepian
2 sierpnia, godz. 16:00
Niemiec & Kościk
Anna Maria Niemiec – wiolonczela
Piotr Kościk – fortepian
W programie m.in. utwory Mel Bonis, Clary i Roberta Schumannów oraz Fryderyka Chopina.
16 sierpnia, godz. 16:00
Aga Zaryan & Szymon Mika
Wyjątkowy koncert z repertuarem inspirowanym twórczością i wrażliwością kobiet szczególnie bliskich artystce.
30 sierpnia, godz. 16:00
DUO Świgut
Agnieszka Świgut – skrzypce
Aleksandra Świgut – fortepian
Wszystkie koncerty odbędą się w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania letnich popołudni z muzyką w jednej z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych przestrzeni Krakowa. Niech Tynieckie Recitale Kameralne staną się okazją do spotkania z wybitnymi artystami, piękną muzyką i niepowtarzalną atmosferą najstarszego istniejącego klasztoru w Polsce.
Zdjęcie: Marcin Marecik
















