Spotkania oblatów benedyktyńskich w 2023 roku

  • 5 stycznia 2023

Spotkania oblatów benedyktyńskich w 2023 roku

Jest już nowy harmonogram dni skupienia, rekolekcji i spotkań oblatów na 2023 rok. W tym roku ważnym wydarzaniem będzie V Ogólnopolski Zjazd Oblatów benedyktyńskich. Odbędzie się w dniach 10-12 listopada. Oblaci benedyktyńscy są osobami świeckimi, którzy poprzez złożenie odpowiednich przyrzeczeń, wiążą się z konkretną wspólnotą benedyktyńską. W ten sposób kierują się w codzienności tą samą Regułą, co mnisi lub mniszki żyjący w klasztorze. Oblatami mogą zostać zarówno kapłani diecezjalni, jak i ludzie świeccy, żyjący w małżeństwie, czy też samotni. Oblaci podczas ceremonii oblacji (ofiarowania się Bogu), zobowiązują się żyć zgodnie z Regułą św. Benedykta. Duchowość benedyktyńska pomaga im w osobistym rozwoju duchowym i w umacnianiu wiary. Dzięki złożonym przyrzeczeniom stają się świadkami Chrystusa w obecnym zsekularyzowanym świecie. Jako zwykli ludzie, którzy zaufali Bogu, mogą nieść światło Zbawiciela tym, wśród których żyją. Reguła św. Benedykta staje się dla nich przewodniczką i mądrością, która pomaga odczytać Ewangelię.

Jeśli komuś bliska jest duchowość benedyktyńska albo chciałby ją bliżej poznać, a przy okazji być może znaleźć wspólnotę, to chętnie zapraszamy na spotkania oblatów tynieckich w 2023 roku. Niedawno powstała strona internetowa dotyczące tej wspólnoty. Oblaci działający przy opactwie tynieckim są otwarci na wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje życie wiary w oparciu o duchowość benedyktyńską.

Zobacz stronę o oblatach tynieckich

Zobacz harmonogram spotkań oblatów w 2023 roku

Zobacz artykuł o wspólnocie oblatów

Zobacz materiał o opactwie tynieckim ze świadectwami oblatówW poszukiwaniu ciszy


Zdjęcie: Marcin Marecik

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »