Obłóczyny

  • 12 grudnia 2020

Obłóczyny

Z radością informujemy, że 7 grudnia 2020 r., w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, br. Bazyli przyjął benedyktyński habit. Obrzęd odbył się w gotyckim kapitularzu. Brali w nim udział tylko mnisi. Jest to tradycja naszej wspólnoty. Obłóczyny są obrzędem, którym kandydat do stanu mniszego rozpoczyna nowicjat. W naszym opactwie okres ten trwa dwa lata. Pierwszy rok jest bardziej zamknięty, drugi bardziej otwarty. Odpowiada to stylowi życia benedyktynów w Tyńcu. Nowicjat to czas przygotowania do podjęcia decyzji o złożeniu pierwszej profesji monastycznej. Podczas tego okresu bracia pogłębiają to, co rozpoczęli w postulacie. Podejmują ponadto nowe obowiązki. To czas odosobnienia. Pan Jezus przed publiczną działalnością spędził czterdzieści dni na pustyni. Nowicjat to taki czas pustyni, przygotowania do służby Bogu, Kościołowi i ludziom, do których jesteśmy posłani.

Bratu Bazylemu życzymy dobrego rozeznania swojego powołania, współpracy z łaską Bożą i wiernego kroczenia za Chrystusem!


Fot. Borys Kotowski OSB

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »