Obłóczyny br. Damiana

  • 3 maja 2022

Obłóczyny br. Damiana

30 kwietnia 2022 r. br. Damian przyjął z rąk opata tynieckiego benedyktyński habit. Obrzęd odbył się w gotyckim kapitularzu w obecności wspólnoty mnichów. Obłóczyny w opactwie tynieckim kończą okres postulatu, który jest czasem przyglądania się wspólnocie mnichów i wchodzenia w życiu braterskie. W naszym klasztorze trwa on zazwyczaj sześć miesięcy. Obłóczynami rozpoczyna się nowicjat, który trwa dwa lata. To czas głębszego uczestniczenia w życiu benedyktyńskim, rozeznawania powołania i zdobywania potrzebnej wiedzy z zakresu teologii i monastycyzmu, aby jak najlepiej przygotować się do złożenia pierwszych ślubów.

Bratu Damianowi życzymy dokładnego rozeznania powołania, wzrostu w życiu ludzkim i chrześcijańskim oraz pogłębienia wiedzy teologicznej i wiary.

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »