Obłóczyny br. Bedy

  • 23 lutego 2021

Obłóczyny br. Bedy

22 lutego 2021 r. w święto katedry św. Piotra, br. Beda Kisiel przyjął z rąk opata tynieckiego benedyktyński habit. Obrzęd odbył się w gotyckim kapitularzu w obecności wspólnoty mnichów. Obłóczyny w opactwie tynieckim kończą okres postulatu, który jest czasem przyglądania się wspólnocie mnichów i rozeznawania powołania. W naszym klasztorze trwa on zazwyczaj sześć miesięcy. Obłóczynami rozpoczyna się nowicjat, który trwa dwa lata. Prawo kanoniczne stanowi, że życie zakonne rozpoczyna się od nowicjatu. To okres, w którym kandydat wchodzi w nowe obowiązki we wspólnocie, pogłębia formację do życia monastycznego i ma czas na podjęcie decyzji o złożeniu ślubów.

Bratu Bedzie życzymy wzrostu w powołaniu, owocnego przeżycia okresu formacyjnego, a przede wszystkim bycia wiernym Jezusowi Chrystusowi, który jest źródłem wszelkiego powołania do służby w Kościele!


Zdjęcia: Borys Kotowski OSB

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Bądźmy w kontakcie!

Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu „Filokalia”? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

— Zapisz się i korzystaj z wartościowych treści

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »