Obłóczyny br. Anzelma

  • 4 lutego 2022

Obłóczyny br. Anzelma

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, w opactwie tynieckim miały miejsce obłóczyny. Brat Anzelm z rąk o. Opata Szymona Hiżyckiego OSB przyjął benedyktyński habit. Tym samym rozpoczął nowicjat. W opactwie tynieckim trwa on dwa lata. To okres głębszego wchodzenia w życie wspólnotowe, poznawania siebie i swojego powołania, a także przygotowywania się do złożenia pierwszych ślubów.

Wymownym aspektem tego wydarzenia było to, że br. Anzelm przyjął habit w święto Ofiarowania Pańskiego, które jest zarazem Światowym Dniem Życia Konsekrowanego w Kościele. Zatem jest to szczególny dzień modlitw za osoby, które poświęciły swe życie Bogu poprzez ślubowanie rad ewangelicznych.

Bratu Anzelmowi życzymy więc, aby ofiarowując swoje życie Bogu, wiernie kroczył drogą życia benedyktyńskiego, umacniał swoje powołanie, a przede wszystkim zachował wiarę w Jezusa Chrystusa, który oby nas wszystkich doprowadził do zbawienia!

Zdjęcia: Mikołaj Jastrzębski OSB

Msze Święte

Niedziela
6:30
8:30
10:30 z udziałem wspólnoty mnichów
12:30
18:00

Dni powszednie
6:30 z udziałem wspólnoty mnichów
18:00

Spowiedź

Niedziele i święta
15 minut przed każdą Mszą świętą

Dni powszednie
17:45

Można umówić się na spowiedź indywidualnie
tel. (+48) 797 590 901 / e-mail: recepcja@jg.benedyktyni.com

Newsletter

Zapisz się do naszej listy mailingowej.

Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera. Nie będzie to tylko wiadomość z informacją o naszych produktach, ale chcemy również dzielić się fragmentami treści monastycznych (apoftegmaty, pisma ascetyczne itp.) oraz informować o nowych artykułach i konferencjach audio.

Księgarnia internetowa

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position
Translate »