Wokół Matki Bożej Śnieżnej


W związku z bliskim wydarzeniem poświęcenia nowej sukienki Matki Bożej Śnieżnej chcemy poinformować o kilku kwestiach:

  • Przede wszystkim przypominamy i serdecznie zapraszamy na uroczystą Eucharystię odpustową dnia 24 czerwca o godzinie 10:30 w kościele Piotra i Pawła w Tyńcu. Właśnie podczas tej Mszy świętej kardynał Stanisław Ryłko poświęci nową sukienkę.
  • Po Eucharystii odbędzie się spotkanie z p. Tadeuszem Galantem, który opowie o swojej pracy nad przygotowaniem nowej sukienki, wykonanej ze srebrzonej i złoconej blachy mosiężnej. Spotkanie będzie miało miejsce na I piętrze Domu Gości kwadrans po zakończeniu Mszy świętej.
  • Od lipca w każdą pierwszą sobotę miesiąca będzie sprawowana Msza święta konwentualna (godz. 6:30) w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej. Najbliższa taka Eucharystia będzie 7 lipca tego roku. Intencje, prośby i podziękowania można zamieszczać w zakładce Skrzynka Modlitewna na stronie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Oprócz tego przed kaplicą z obrazem Matki Bożej jest wystawiona księga z możliwością zapisania i powierzenia swoich intencji.

 

Zapraszamy także do lektury artykułu dr hab. Michała Tomasza Gronowskiego OSB o odnalezionym obrazie Matki Bożej Śnieżnej. Artykuł znajdziesz tutaj.