Video relacja z poświęcenia sukienki Matki Bożej Śnieżnej


Przedstawiamy państwu video relację z uroczystości poświęcenia sukienki Matki Bożej Śnieżnej w Tyńcu przygotowaną przez Portal Franciszkańska3. Zamieszczamy również fragment homilii wygłoszonej przez kardynała Stanisława Ryłko, archiprezbitera bazyliki Santa Maria Maggiore w Rzymie:

Ojciec święty Franciszek darzy ten wizerunek Maryi szczególną czcią. Zaraz po swoim wyborze, pierwsze kroki skierował właśnie do Niej. Do Matki Bożej Śnieżnej. Po każdej podróży apostolskiej przychodzi prywatnie do Bazyliki Matki Bożej Większej, aby w cichej modlitwie zawierzać Jej swoją misję, swoja posługę Piotra naszych czasów. Tych wizyt był już od początku jego pontyfikatu ponad 60. Dzisiaj ozdabiamy wizerunek Ulubionej w Tyńcu Pani nową sukienką i pragniemy przyjąć na nowo, jako wspólnota parafialna, w duchu wiary, słowa Chrystusowego Testamentu wypowiedziane z krzyża: Oto Matka Twoja. I chcemy razem z umiłowanym uczniem Janem wziąć Maryję do siebie, wprowadzić Ją w nasze codzienne życie. Chcemy zawierzyć jej Kościół święty, Ojca Świętego Franciszka, całą naszą ojczyznę, naszą wspólnotę parafialną, naszą rodzinę i nas samych. Bracia i siostry często do Niej przychodźmy.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w tych uroczystościach i ufamy, że obraz Ulubionej w Tyńcu Pani na nowo odzyska dawną cześć i przyczyni się do wzrostu naszej wiary i pobożności.

 

 

Zobacz także relację z tego wydarzenia w Gościu Krakowskim.