Transmisja z Mszy w Tyńcu w telewizji, i nie tylko


Pragniemy przypomnieć o możliwości uczestniczenia w liturgii odprawianej w naszym opactwie, w telewizji, radiu i Internecie.

a) każdy, kto posiada dekoder z kanałem NTL Radomsko, może oglądać transmisję niedzielnej Mszy św. konwentualnej na żywo, o 10:30. Ze względu na wymogi czasu antenowego, jeżeli Msza jest dłuższa, transmisja może nie obejmować końcówki liturgii;

b) wybrane punkty Liturgii godzin są transmitowane na żywo w Radiu Pallotti FM: jest to pilotażowy projekt radia, które powstało z przekształcenia Radia Nowohuckiego. Zapraszamy do zapoznania się z ramówką pallotyńskiej stacji. Oczywiście radia można słuchać online!

c) co najważniejsze zaś, w liturgii przez nas sprawowanej można brać udział przez Internet, dzięki serwisowi Tyniec TV. Zamieszczony na portalu player umożliwia cofnięcie nagrania nawet o 48 godzin, a oprócz tego na stronie można odnaleźć liczne nagrania archiwalne.

Tyniec TV popularyzuje wiedzę o klasztorze i nauki głoszone przez naszych mnichów. By dowiedzieć się więcej, warto zajrzeć tutaj

Zachęcamy też do obejrzenia fragmentów z odprawianej niedawno Eucharystii na rozpoczęcie Wielkiego Postu, w Środę Popielcową. Nagrania są realizowane przy użyciu kilku kamer, z wykorzystaniem wielu ujęć i ze staranną realizacją dźwiękową.

Liczymy, że w ten sposób liturgia Kościoła zyska jeszcze więcej uczestników, aby we wszystkim Bóg był uwielbiony!