Relacja ze wspólnego kolędowania darczyńców, oblatów i mnichów


W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2018 r. w naszym opactwie spotkali się darczyńcy i oblaci tynieccy. Okazją ku temu pierwszemu wspólnemu spotkaniu było wieczorne kolędowanie. Darczyńcy, wcześniej, spotkali się z o. Opatem Szymonem Hiżyckim OSB oraz zwiedzili opactwo. Szczególnie atrakcyjne było zejście do krypt znajdujących się w prezbiterium kościoła, które są udostępnianie zwiedzającym tylko w wyjątkowych okolicznościach.

W rolę przewodnika po opactwie wcielił się kustosz muzeum, br. Michał Gronowski OSB, który nie tylko przybliżył historię tego miejsca, ale opowiadał także o dokonaniach i planach związanych z pielęgnowaniem blisko tysiącletniej spuścizny klasztoru. Pasjonujące, niepozbawione anegdot opowieści br. Michała, sprawiły, że darczyńcy z trudem, ale szczęśliwie, zdążyli na kolędowanie, wyczekiwani przez oblatów.

Niedzielne przedpołudnie wypełniło spotkanie z br. Jakubem Bielem OSB, którego śmiało można nazwać kustoszem dziedzictwa piśmienniczego o. Karola van Oosta OSB, odnowiciela opactwa.

Duchowy wymiar wizyty miał swą kulminację w niedzielnej Mszy Świętej konwentualnej, po której nasi goście rozjechali się do domów z mocnym postanowieniem regularnych powrotów do opactwa w Tyńcu.

 

Pełna relacja fotograficzna:
http://wsparcie.benedyktyni.com/aktualnosci/