Noc Konfesjonałów w naszym opactwie


Już po raz siódmy rusza ogólnopolska akcja duszpasterska Noc Konfesjonałów, tym razem pod hasłem: „Światło Miłosierdzia”. Pierwsza jej edycja zorganizowana została dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w 2010 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, wydarzenie to polega na zorganizowaniu sakramentu spowiedzi św. co najmniej do północy w okresie bezpośrednio poprzedzającym święta Wielkiej Nocy.
 
Nasze opactwo włączyło się w tę akcję. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem spowiedzi w poszczególne dni Wielkiego Tygodnia:
 

W WIELKĄ ŚRODĘ spowiedź od godz. 17:30.

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

900-1200

900-1200

900-1200

1300-1600

1400-1700

1400-2000

2100-0000

 

 
 

Organizowana inicjatywa z roku na rok zyskuje coraz większa grupę zwolenników, czego wyrazem jest duża liczba uczestniczących w spowiedzi oraz czuwaniu wiernych a także rosnąca liczba parafii i zgłaszających chęć wzięcia udziału w akcji. Wydarzenie to zyskało również poparcie Papieża Franciszka, który słysząc o Nocy Konfesjonałów podczas wizyty „ad limina” polskich biskupów, poprosił aby na całym świecie przeprowadzić podobna akcje. 

Inicjatywa ma charakter ewangelizacyjny i skierowana jest do wszystkich wiernych, w tym także do osób oddalonych od regularnego życia duszpasterskiego, które często nie uczestniczą w parafialnych rekolekcjach i innych formach duchowej formacji. Noc Konfesjonałów stara się być wyrazem miłosiernego wyczekiwania na każdego, kto pragnie powrócić z wygnania grzechu.

W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem! (2 Kor 5,2b)