Msza św. w rocznicę śmierci o. Jana Pawła Konobrodzkiego


27 listopada zeszłego roku zmarł nagle o. Jan Paweł Konobrodzki, tyniecki mnich i kapłan, przez wielu bardzo ceniony nie tylko jako rekolekcjonista i spowiednik, lecz także jako człowiek pełen ciepła i serdeczności, otwarty na spotkanie z każdym człowiekiem. Pogrzeb ojca Jana Pawła zgromadził tłumy tych, którzy czuli się z nim związani: współbraci z klasztorów benedyktyńskich, członków rodziny, przyjaciół, znajomych, sympatyków lub po prostu tych, którzy dzięki o. Konobrodzkiemu odnaleźli Boga. Biskup Grzegorz Ryś, który głosił homilię pogrzebową, zwracał uwagę na dobro, które czynił w swoim życiu o. Jan Paweł: „Ilu ludzi Chrystus potrafi zebrać posługą jednego człowieka i jego działaniem!” – mówił ks. biskup – „Ten, który głosi Jezusa tak jak Jan Paweł, sam jest nieustannie w drodze, sam jest ciągle otwarty na nowe doświadczenie Pana, na pełniejsze Jego spotkanie, na głębsze Jego poznanie. Jan Paweł był człowiekiem medytacji, człowiekiem modlitwy”.

Chcemy Was zaprosić do kontynuowania tej wspólnoty, której doświadczyliśmy przy pożegnaniu o. Jana Pawła rok temu. Zrobimy to, odprawiając Mszę w jego intencji. 26 listopada o 10:30 spotkajmy się w kościele opactwa w Tyńcu, by wspomnieć o. Jana Pawła Konobrodzkiego i zjednoczyć się w modlitwie za niego. 

Pasją ojca Jana Pawła była wewnętrzna integracja człowieka, zgodna z zamysłem Bożym: zjednoczenie sfery psychicznej, cielesnej i duchowej, w poszukiwaniu Bożego obrazu w człowieku. Temu celowi podporządkowane były nie tylko organizowane przez niego rekolekcje, ale całe jego głoszenie Słowa (zob. życiorys ojca Jana Pawła)

Zachęcamy także do przypomnienia sobie jego konferencji, zgromadzonych na portalu PSPO.

Do zobaczenia w Tyńcu!