Ojciec Leon na Targach Seniora


Ojciec Leon Knabit, jako gość honorowy, oraz – jak piszą sami organizatorzy – jako ceniony duszpasterz, rekolekcjonista i spowiednik, autor wielu książek, artykułów i felietonów, weźmie udział w pierwszej edycji Targów Seniora w Krakowie. Na specjalnym stoisku Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC o. Leon będzie podpisywał książki i czekał na chętnych do rozmowy.

Integralną częścią Targów Seniora będą prelekcje, warsztaty i pokazy. Poprowadzą je eksperci zaproszeni przez  redakcję „Dziennika Polskiego”. Specjaliści telemedycyny i teleopieki w przystępny sposób opowiedzą o formach świadczenia usług medycznych i opiekuńczych na odległość. Zaprezentują najnowsze osiągnięcia nauki w tych dziedzinach i opowiedzą, jak najlepiej z nich skorzystać. Część prelekcji poświęconych zostanie bezpieczeństwu seniorów w domu i poza domem (np. w banku). Eksperci poradzą, jak się bronić przed oszustami, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów czy zakładaniu konta bankowego. Uczestnicy Targów Seniora będą też mogli skorzystać z prelekcji i warsztatów poświęconych zdrowiu. Lekarze, dietetycy, rehabilitanci podpowiedzą, co robić, by jak najdłużej cieszyć się dobrą formą fizyczną i psychiczną. Na targowej scenie odbywać się także będą pokazy kulinarne i kosmetyczne, pokazy mody, spotkania z ciekawymi ludźmi, prezentacje zespołów artystycznych i wiele, wiele innych.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Wydarzenie będzie miało charakter międzypokoleniowy – organizatorzy zapraszają seniorów wraz z rodzinami, bowiem na każdego z odwiedzających czeka mnóstwo fascynujących atrakcji (źródło: http://targiseniora.krakow.pl/pl/).

Targi Seniora odbędą się w EXPO Kraków na ul. Galicyjskiej 9 (dojazd), w dniach:

  • piątek, 6 października 2017, 10:00–17:00
  • sobota, 7 października 2017, 10:00–17:00.

Będzie to również czas premiery książki „Nikt nie jest byle jaki”, której autorem jest ojciec Leon i Jacek Zelek (+goście: Szymon Hiżycki OSB, Ewa Landowska, Barbara Bodziony, Łukasz Wojtusik i Robert Krawczyk).

Zapraszamy do udziału, nie tylko seniorów!