Koncert zespołu „Le Nuove Musiche”

  • 5 sierpnia 2019

Koncert zespołu „Le Nuove Musiche”

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Le Nuove Musiche. Program koncentruje się wokół twórczości sakralnej Claudio Monteverdiego, zwłaszcza tej związanej z cyklem Selva morale e spirituale. Muzykę arcymistrza z Wenecji uzupełnią utwory instrumentalne twórców mu współczesnych: Giovanniego Girolamo Kapspergera, Tarquinio Meruli i Giovanniego Marii Trabaci. Szczególne miejsce przyznajemy Kapspergerowi, który w swoim czasie uważany był za następcę Monteverdiego, a dziś, po latach zapomnienia, powraca do łask.

Koncert zespołu Le Nuove Musiche w ramach Festiwalu Musica Divina odbędzie się 6 sierpnia, o godz. 20:30 w naszym kościele. Wejściówki oraz więcej informacji o festiwalu na stronie organizatora.

Rekolekcje „Oddychać Imieniem”

Modlitwa Jezusowa jest starożytną praktyką modlitewną, która pomaga każdemu i w każdej chwili żyć w łączności z Panem Bogiem. Jej prostota i głębia sprawiają, że nie ma miejsca, sytuacji, stanu, zawodu, który uniemożliwiałby otrzymanie daru modlitwy nieustannej. Drogą do niej jest wierne i wytrwałe przyzywanie Imienia Jezus. „Niech pamięć o Jezusie złączy się z twym oddechem, a wówczas poznasz pożytek wyciszenia” — powiada św. Jan Klimak. Do praktyki tej modlitwy chcemy zaprosić zarówno tych, którzy ją znają, jak i tych, którzy jej nie doświadczyli / Brunon Koniecko OSB /

Newsletter

Zapisz się do naszej listy mailingowej.

Dziękujemy! Za parę minut otrzymasz e-maila z linkiem potwierdzającym subskrypcję...

Coś poszło nie tak...

Darmowy e-book
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position